Τρίτη, 5 Μαρτίου 2019

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 75-84 (Live) - Άλωσε την Πυλαία η Βασίλισσα!

Μεγάλο παιχνίδι σήμερα στις 19 30 ΠΑΟΚ - ΑΕΚ για τη φάση των 16 του Basketball Champions League , το pre-game του αγώνα μπορείτε να το παρακολουθήσετε live στο παρακάτω link https://bit.ly/2EyJqBD
Ξεκίνησε ο αγώνας με αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ Θίοντορ Γκρίφιν Σαντ-Ρος Ματσιούλις και Χάντερ .
Πρώτο καλάθι για τη Βασίλισσα δίποντο απο τον Θίοντορ η οποία εχει αρχίσει εντυπωσιακά τον αγώνα , δυο τριποντα ο Ματσιουλις και ενα Σαντ-Ρος και Γκριφιν ,ρεσιτάλ πόντων απο Γκρίφιν Θίοντορ και Χάντερ και τρομερή άμυνα
Πάρτι στο πρώτο δεκάλεπτο για την ΑΕΚ 11-30 στο +19 η διαφορά
Δεύτερο δεκάλεπτο με πρώτο καλάθι για την ΑΕΚ δίποντο απο τον Λαρεντζάκη, προσπαθεί ο ΠΑΟΚ με ενα μικρό σερι να πλησιάσει, απαντάει με τρίποντο ο Σαντ-Ρος , μείωσε στους 9 η ομάδα της θεσσαλονίκης που κανει καλύτερο δεκάλεπτο με το επιμερους σκορ στο 25-15 και ψαλιδίζει τη διαφορά γρήγορα κλεινοντας στο ημιχρονο στο 36-45 υπερ της ενωσης στο +9 η διαφορά με εναν καταπληκτικο Χαντερ που εχει κανει double double με 10 ποντους και 10 ριμπαουντ
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με καλάθι δυο πόντων με τον Χάντερ για την ΑΕΚ η οπιοία ξεκινάει οπως άρχισε και στο πρώτο δεκάλεπτο δυνατά με εξαιρετικη αμυνα και πλουραλισμο στην επιθεση, καταπληκτικό παιχνίδι απο Σαντ-Ρος Γκρίφιν και Χάντερ, τελος τρίτου δεκαλέπτου 46-65 στο +19 η διαφορά για την ΑΕΚ με το επιμέρους σκορ στο 10-20
Τελευταίο και τέταρτο δεκάλεπτο συνεχίζει στον ιδιο ρυθμό η Βασίλισσα με τον ΠΑΟΚ να προσπαθεί να ρίξει καπως τη διαφορά με το επιμερους σκορ στο τεταρτο στο 29-19 υπερ του ΠΑΟΚ, τέλος του αγωνα 75-84 νίκη και στο +9 η διαφορά για την ΑΕΚ
Πρώτος σκόρερ και MVP του αγώνα ο Χάντερ με 20 πόντους 12 ριμπάουντ και 2 ασίστ , τον ακολουθησε ο Σακοτα με 16 ποντους, καταπληκτικος σε αμυνα και επιθεση ο Σαντ-Ρος με 14 ποντους και ο Γκριφιν 13