Τετάρτη, 13 Μαρτίου 2019

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 62-63 (Live) - Η Βασίλισσα στους 8!

Τον αγώνα μπορείτε να τον παρακολουθήσετε live απο την Ertsports στο παρακάτω link https://bit.ly/2X4GNQy
Πολυ κόσμος στο ΟΑΚΑ κοντά στην προσπάθεια των παικτών για την πρόκριση τους 8
Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ Θίοντορ Σαντ-Ρος Ματσιούλις Σάκοτα και Χάντερ
Ξεκίνησε ο αγώνας με πρώτο καλάθι για την ΑΕΚ με τρίποντο απο τον Ματσιούλις, καλό ξεκίνημα για τον ΠΑΟΚ απαντάει η ΑΕΚ με ενα 8-0 σερι με Ματσιούλις και Χάντερ να την οδηγούν
Πρώτο δεκάλεπτο 18-14 μπροστά η Βασίλισσα με +4
Δεύτερο δεκάλεπτο με πρώτο καλάθι για την ΑΕΚ με δίποντο απο τον Γιαννούλη Λαρεντζάκη , κλείνει την διαφορά ο ΠΑΟΚ με ενα μικρό σερί, απαντάει η ΑΕΚ με γκολ-φαουλ απο τον Σαντ-Ρος
Τελος ημιχρόνου 32-27 μπροστά η ΑΕΚ με +5 με το επιμερους σκορ στο δευτερο στο 14-13
Πρώτοι σκόρερ για την ΑΕΚ Χάντερ και Τζέιμς με 6 πόντους , Ματσιούλις με 5
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με πρώτο καλάθι για τη Βασίλισσα με τρίποντο απο τον Γκρίφιν, κοντά στο σκορ οι δυο ομάδες στο τρίτο δεκάλεπτο 45-47 με το επιμέρους σκορ στο 13-20
Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο με πρωτο καλαθι για την ΑΕΚ με τρίποντη βόμβα απο τον Ματσιούλις που δεν αφήνει τον ΠΑΟΚ να ελπίζει σε πρόκριση που το παλεύει, μια ΑΕΚ που δεν ήταν στα καλύτερα της επιθετικά αλλά η άμυνα της δίνει την μεγάλη πρόκριση στους 8 του Champions League η οποία σφραγίζεται με τρίποντη βόμβα απο τον Γκρίφιν 1 λεπτό πριν το τέλος του αγώνα .
Τέλος 62-63 η Βασίλισσα στους 8 οπου θα αντιμετωπίσει την Μπάμπεργκ του Νίκου Ζήση.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό σας βράδυ..