Κυριακή, 17 Φεβρουαρίου 2019

ΑΕΚ - Φλαμένγκο 86-70 (Live) - Έγραψε Ιστορία η ΑΕΚΑΡΑ!

Τον αγώνα μπορείτε να τον παρακολουθήσετε Live μέσα απο τη συχνότητα της Ert2 στο παρακάτω link https://bit.ly/2RyDv8l
Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ θιοντορ Σαντ-Ρος Ματσιουλις Χαντερ και Τσαλμπουρης
Ξεκίνησε ο αγώνας πρώτο καλάθι με ελεύθερες βολές από τον Ματσιουλις για την ΑΕΚ, πρώτο δεκάλεπτο κοντά στο σκορ οι δύο ομάδες 20-19
Δεύτερο δεκάλεπτο δύο τριποντες βόμβες από Σάκοτα και Τζέιμς για την ΑΕΚ που περνει μια μικρή διαφορά
Ημίχρονο 42-33 στο +9 η διαφορά για τη Βασίλισσα!
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με τρίποντο βόμβα απο τον Ματσιουλις αυξάνει τη διαφορά η ΑΕΚ, κορυφαίος μέχρι στιγμής ο Ματσιουλις που κάνει τρομερό παιχνίδι μαζί με τον Θίοντορ οδηγούν τη Βασίλισσα!
Τέλος τρίτου δεκαλεπτου 63-55 στο +8 η ΑΕΚ από 17 πόντους Θίοντορ και Ματσιουλις 12 ο Τζειμς
Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ξεκινάει με γκολ-φαουλ απο τον Λαρεντζάκη που δίνει σημαντικές βοήθειες και αυτός στην επίθεση ,οσο περνάει η ώρα αυξάνει τη διαφορά η ΑΕΚ και είναι όλο και πιο κοντά στην κατάκτηση του Διηπειρωτικού για πρώτη φορά στην Ιστορία της !
Τέλος 86-70 έγραψε Ιστορία η ΑΕΚΑΡΑ! Παγκόσμια Βασίλισσα κατακτά το Διηπειρωτικο!