Παρασκευή, 15 Φεβρουαρίου 2019

Σαν Λορέντζο - ΑΕΚ 64-86 (Live) - Η ΑΕΚΑΡΑ στον Τελικό!

Πρώτη μάχη για τη Βασίλισσα! ,πρώτος ημιτελικός του Final4 Σαν Λορεντζο - ΑΕΚ 22 00 Live
Τον αγώνα μπορείτε να τον παρακολουθήσετε ζωντανά μεσω απο τη συχνότητα της ερτ1 στο παρακάτω link https://webtv.ert.gr/ert-sports-live/

Παίρνει σιγά σιγά θεση και ο κόσμος της ΑΕΚ στο γηπεδο , μαζί στην προσπάθεια των παικτών και ο Ζούλιο Σεζαρ παλιός ποδοσφαιριστής της ένωσης
Αρχική πεντάδα Θιοντορ, Σαντ-Ρος Ματσιουλις, Χαντερ και Τσαλμπουρης
Ξεκίνησε ο αγωνας πρώτο καλάθι για τη Βασίλισσα με τρίποντο του Σαντ-Ρος, μια ΑΕΚ που έχει μπει καλά στο παιχνίδι και το ελέγχει απόλυτα , πρώτο δεκάλεπτο 13-18 μπροστά με +5
Δεύτερο δεκάλεπτο με τον ίδιο ρυθμό η Βασιλισσα ξαναχτυπά ο Σαντ-Ρος , πολύ καλή δουλειά από Ξανθόπουλο Λαρεντζάκη και Σάκοτα που με δύο τρίποντα συνεχόμενα περνει διαφορά +10 η ΑΕΚ που βγάζει πάθος και ψυχή σε όλες τις μονομαχίες τρέχει κλέβει μπάλες παίζει όμορφο μπάσκετ
Πολύ σοβαρή η Βασίλισσα πολύ καλή δουλειά σε άμυνα και επίθεση και η διαφορά όλο και μεγαλωνει
Μεγάλο ποσοστό 50% στα τρίποντα η ομάδα του Λουκα Μπανκι με 7/14
Ημίχρονο 26-45 στο +19 η Βασίλισσα!
Δεύτερο ημίχρονο ξεκινησε Θίοντορ Λαρεντζάκη Σαντ-Ρος Ματσιουλις και Χαντερ η πεντάδα της ΑΕΚ δύο τρίποντα του Θίοντορ που μπένει ζεστός , προσπαθεί να μειώσει τη διαφορά η Σαν Λορέντζο κρατάει η ενωση. Δύο τεχνικές ποινές δεχτηκε η  ΑΕΚ μια ο Σάκοτα και μια ο Μπανκι Τριτο δεκάλεπτο 54-68 .
Τέταρτο δεκάλεπτο επανέφερε την τάξη η ένωση στο +20 η διαφορά
Η Βασίλισσα στον τελικό διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά του αγώνα και το πάρτι ξεκίνησε από τον κόσμο της ΑΕΚ. Τελικο 64-86 ιστορική βραδιά για την ΑΕΚ πρώτη φορά στην ιστορία της στον Τελικό του Διηπειρωτικου!
Πρώτοι σκόρερ για την ΑΕΚ ο Σάκοτα και ο Τζέιμς με 15 πόντους , με τον  Θίοντορ να ακολουθεί με 12 και τον Σαντ-Ρος με 10 ,πολυ καλη παρουσία απο τον Χαντερ με 9 και Λαρεντζάκη με 8 ποντους
Ευχαριστουμε που μεινατε μαζι μας καλο βραδυ και ραντεβου την Κυριακη στον Τελικό!