Σάββατο, 8 Δεκεμβρίου 2018

Άρης - ΑΕΚ 77-81 (Live) - Σπουδαία νίκη για τη Βασίλισσα!

Ξεκίνησε ο αγώνας μπάσκετ ανάμεσα στον Αρη και την ΑΕΚ , μπορείτε να τον παρακολουθήσετε live στο παρακάτω link https://webtv.ert.gr/ert2-live/
Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ Γκρίφιν , Σαντ-Ρος , Ματζιούλις Χάντερ και Τσαλμπούρη
Γρήγορο παιχνίδι στα πρωτα λεπτά, πρώτοι πόντοι για την ΑΕΚ με τον Γκριφιν με 2/2 βολές
Εχει ξεκινήσει καλύτερα ο Αρης λογω και της αστοχίας της ΑΕΚ στις επιθέσεις της
Με 2 τρίποντες βόμβες Ματζιούλις και Τσαλπούρη ισοφαρίζει η ΑΕΚ και περνάει μπροστά με τον Τσαλμπούρη να σκοράρει και πάλι ενα σερί 8-0 για τη βασίλισσα
Πόντο πόντο οι δύο ομάδες ,τελος πρώτου δεκαλέπτου 18-17 μπροστά ο Αρης
Ξεκίνησε το δεύτερο δεκάλεπτο στο ιδιο σκηνικό το παιχνίδι ,πολυ καλο φινις για την ΑΕΚ και τελος ημιχρόνου 33-39 στο +6 . Πρωτος σκορερ για τη βασιλισσα ο Λαρεντζακης με 8 και τον Ματσιουλις να ακολουθεί με 6 πόντους
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με την ΑΕΚ να πατάει γκάζι στο +11 με τρίποντη βόμβα Γκριφιν, εχει μπει πιο δυνατά η βασίλισσα ,τέλος τρίτου δεκαλέπτου 52-61 μπροστά η ΑΕΚ
Ξεκίνησε το τέταρτο δεκαλεπτο ,διατηρει το προβάδισμα της η ΑΕΚ μεχρι το τελος παρα τα λάθη της στις τελευταίες επιθέσεις.
Νικη για τη βασιλισσα με 77-81 με μεγαλο πρωταγωνιστη τον Χαντερ με 16 ποντους, τον Γκριφιν να ακολουθει με 14 και τον Λαρεντζακη με 13 , 7-0 σερι νικες και συνεχιζει ακαθεκτη η ΑΕΚ ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό βράδυ!