Μπενφίκα - ΑΕΚ 1-0 (Live) - Λύγισε στο τέλος, παλικαρίσια εμφάνιση απο την ΑΕΚ

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ
Με Μπάρκα κατω απο τα δοκάρια δεξια ο Μπακάκης αριστερά ο Χουλτ στόπερ Τσιγκρινσκι και Οικονόμου ,μπροστά τους ο Τσόσιτς σαν κόφτης στα αριστερά του στο κέντρο ο Μοράν στα δεξιά ο Γαλανόπουλος Κλωναρίδης δεξι εξτρέμ αριστερά ο Μπογέ και κορυφή ο Πονσε ,ενα σύστημα με 4-3-3 απο τον Μαρινο Ουζουνίδη σε σχήμα ρόμβου και αναλόγως την εξέλιξη του παιχνιδιού μπορει να μετατραπει σε 4-4-1-1 ή σε 3-5-2
Ολα έτοιμα στα αποδυτήρια της ΑΕΚ
Ξεκινησε ο αγώνας αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά ,η Μπενφίκα προσπαθεί με στημένες φάσεις να απειλήσει την ΑΕΚ ,έχει την κατοχή αλλά μέχρι στιγμής βρίσκει καλά οργανωμένη την άμυνα της ΑΕΚ
Μια καλή προσπάθεια με τον Μπογε από αριστερά να αδειάζει έναν αμυντικό να βγαζει την σέντρα αλλά το σουτ του Γαλανοπουλου να αποκρούεται από τους αμυντικούς στο 21 λεπτό ,στο μισάωρο βρισκόμαστε  0-0 απόλυτη ισορροπία με μια Μπενφίκα να πιέζει και την ΑΕΚ να προσπαθεί με αντεπιθέσεις ,πρέπει να προσπαθήσει να κρατήσει λίγο την μπάλα και να αποφύγει τα λάθη που γίνονται στο κέντρο
Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα ευτυχώς για την ΑΕΚ το σουτ του Σεφεροβιτς πέρασε αουτ μετά από λάθος του Μπογε
Σουτ του Κλωναριδη στο 45 άουτ η μπάλα, τέλος ημιχρόνου 0-0 με μια ΑΕΚ που κάνει λάθη, πουλάει εύκολα την μπάλα με αποτελεσμα να δίνει κατοχή στην Μπενφικα αλλά ευτυχως δεν το έχει πληρώσει, φαίνεται ξεκαθαρα η απουσία του Μάνταλου στον αγωνιστικό χώρο κάτι που πρέπει να διορθώσει ο Μαρίνος Ουζουνίδης στο δεύτερο ημίχρονο
Ξεκινησε το δευτερο ημίχρονο χωρις αλλαγές για την ΑΕΚ , βγάζει ψυχή σε πολλές μονομαχίες η ένωση που έχει τρεξίματα και θέλει πολύ να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα με την Μπενφίκα να έχει την κατοχή και να πιέζει ασφυκτικά
Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ στο 61 μπαίνει ο Γιαννιώτας στη θέση του Κλωναριδη
Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ στο 62 μετα από κόρνερ από τα δεξιά κεφαλιά του Οικονόμου λίγο άουτ η μπαλα
Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ στο 68 μέσα ο Μανταλος έξω ο Μπογε
Δοκαρι στο 70 για την Μπενφικα με τον Σεφεροβιτς, μεγαλη ευκαιρία να ανοιξει το σκορ, πιέζει ασφυκτικά στα τελευταια λεπτά την εστία της ΑΕΚ που κρατάει
Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ στο 77 μπαίνει ο Γκάλο στη θέση του Μοράν
Σέντρα του Γιαννιώτα στο 78 κεφαλιά άουτ από τον Πόνσε ψάχνει τις αντεπιθέσεις η ΑΕΚ, πάνω κάτω το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά έχει ανοίξει με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ
Δεύτερη κίτρινη και Κόκκινη στον Γαλανοπούλου στο 87 με δέκα παίκτες η ΑΕΚ φάουλ και γκολ 1-0 για την Μπενφίκα δυστυχώς στο 88 από στημένη φάση, άτυχη στιγμή για την ένωση
Η ατυχη στιγμη της αποβολης του Γαλανοπουλου και το γκολ της Μπενφικα για το 1-0
Δοκάρι για την Μπενφίκα στο 89 και πάλι με τον Σεφεροβιτς
Τέλος του αγώνα 1-0
Το πάλεψε πολύ η ΑΕΚ το παιχνίδι έβγαλε τρεξίματα πάθος ψυχή όλοι οι παίκτες αλλά μια άτυχη στιγμή στο 88 λύγισε ,πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά παρά την ήττα , ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό βραδυ