Σάββατο, 24 Νοεμβρίου 2018

Παναιτωλικός - ΑΕΚ 2-1 (Live) - Απαράδεκτη Επικινδυνα Κακή η ΑΕΚ!

Παρακολουθήστε μεσα απο το aekidea-istoria.com τον σημερινό αγώνα της ΑΕΚ με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο στο παρακάτω link https://webtv.ert.gr/ert1-live/
Ξεκίνησε ο αγώνας αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, συγκλονιστική η παρουσία του κόσμου της ΑΕΚ που δεν έχει σταματήσει ούτε λεπτό να ενισχύει με συνθήματα την προσπάθεια των παικτών να φτάσει στο γκολ κ στη νικη. Ελεγχει την κυκλοφορία της μπάλας η ΑΕΚ μέχρι στιγμής χωρίς την μεγάλη φάση εκτός από ένα σουτ του Μπακακη στο 5 που έφυγε άουτ .Οδηγίες απο Ουζουνίδη να ανέβει η ομάδα να πιέσει την άμυνα του Παναιτωλικού να κλεψει μπάλα και να δημιουργήσει επίθεση
Στο 25 γκολ οφσάιντ για τον Παναιτωλικό που κακως  ακυρώνεται αλλά στο επόμενο λεπτό δέχεται γκολ η ΑΕΚ από τον Καμαρά 1-0 ο Παναιτωλικός. Πίσω στο σκορ η ΑΕΚ που ψάχνει την αντίδραση
Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ στο 45 μετά απο κόρνερ και κεφαλιά του Πονσε που έβγαλε δύσκολα ο Κιριακιδης έχει ανοίξει το παιχνίδι
Ημίχρονο 1-0
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για την ΑΕΚ μέσα ο Μπογε έξω ο Μπακασετας που ήταν αρνητικός
2-0 ο Παναιτωλικός με τον Καμαρά να σκοράρει με κεφαλιά μετα απο κορνερ
Στο 53 μετά απο κόρνερ σουτ του Μπακακη λίγο αουτ
Έξω ο Αλεφ μέσα ο Κλωναριδης
Μέσα ο Γκάλο στη θέση του Μπακακη
2-1 η ΑΕΚ με κεφαλιά του Σιμοες
Τελευταια λεπτά στον αγώνα ψάχνει για την ισοφάριση η ΑΕΚ. Τελος του αγωνα 2-1 αλλη μια κακη εμφανιση για την ΑΕΚ