ΑΕΚ - Προμηθέας 75-76 (Live) - Ήττα για τη βασίλισσα

Σημαντικό παιχνίδι για τη βασίλισσα ,πρόβα τζενεράλε για το Final-4 !
Ο Μίλαν Μιλόσεβιτς τιμήθηκε απο την ΚΑΕ ΑΕΚ για την προσφορά του
Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ Γκρίν Λαρεντζάκης Χάρις Τζέιμς και Χάντερ
Πρώτο δεκάλεπτο και πρώτοι πόντοι για την ΑΕΚ απο τον Τζέιμς με 2/2 βολές , τέλος 20-20 κλειστό παιχνίδι μέχρι στιγμής με τον Ντράγκαν Σάκοτα να ζητάει άμυνα, καθαρό μυαλό και σωστές επιλογές στην επίθεση
Δεύτερο δεκάλεπτο στο ίδιο τέμπο το παιχνίδι ,τέλος πρώτου ημιχρόνου 35-37 στο -2 η ΑΕΚ με το επιμέρους σκορ στο 15-17 με πρώτο σκόρερ τον Χάρις με 11 πόντους
Ξεκίνησε το δεύτερο Ημίχρονο με την ΑΕΚ να μπαίνει πιο δυνατά αλλα με τον Προμηθέα να ισορροπεί στο τέλος,τρίτο δεκάλεπτο με το επιμέρους σκορ στο 21-23
Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο ντέρμπι μέχρι τέλους στο πόντο το παιχνίδι σπάει καρδιές 21 πριν το τέλος κρίσιμη επίθεση αλλά δυστυχώς άστοχη η προσπάθεια απο τον Μάνι Χάρις που ήταν ο πρώτος σκόρερ με 19 πόντους αλλά μοιραίος στο τέλος για τη βασίλισσα που δύσκολα προλαβαίνει 4άδα . Άσχημη ήττα για τη βασίλισσα που είχε το μυαλό της στο Final-4